חלומות ילדות

בילדותי המוקדמת , כשרק התחלתי לדבר, אחד הדברים הראשונים שדיברתי עליהם היה החלומות שלי. הייתי מספרת למשפחה שלי מה חלמתי ואמא שלי היקרה והחכמה – שתמיד רגישה וקשובה, החליטה להתחיל לכתוב את החלומות שסיפרתי לה(במיוחד לאור הכמות העצומה של החלומות שזכרתי ולאור העובדה שזה מאוד העסיק אותי).

וכך, חלומותיי החלו מתועדים מגיל הדיבור השוטף והלאה… חלומותיי נשמרו מגיל שלוש בכתב, בציורים ובשירים. עד שלמדתי קרוא וכתוב ויכלתי לכתוב אותם בעצמי. (צירפתי לפוסט צילום חמוד של אחד החלומות הראשונים שלי שכתבתי בילדותי).

מאז נכתבו ונערמו מאות מחברות של אינסוף חלומות ואני מודה לחיים על החסד הזה !

היום אני בת 37.

החלומות ועולם החלימה הערה, הצלולה, המימדים האינסופיים המסתורין, החיבור אל הבריאה, הסינכרונים הממשיים במציאות והריפוי שהייתי עדה לו באינסוף רבדים היו הסוד שלי והמרפא שלי.

החלימה היא המקור שלי, וממנו נבעו כל השבילים בחיית מערכות היחסים שלי נרקמות ומודרכות מתוך החלימה, החלימה היא הקליניקה הפנימית שלי,בית הספר שלי, מקור כל תפילותי , מקור אמונתי וכל היצירה והריפוי שבחיי. 

כשהתבגרתי אחת ההבנות הראשונות שלי היתה שהחלימה לא נמצאת במקום הטבעי שלה בחיים שלנו, שאיבדנו אותה, ושרוב החברים שלי ממש לא מבינים על מה אני מדברת. והצפנתי את הדברים בליבי. החקירה המשיכה והעמיקה והמסעות הפכו מורכבים. לימדתי את עצמי תרגילי חלימה וצלילות, קיבלתי הדרכות ותרגילים בתוך חלומותיי ויישמתי אותם בעירותי. לימדתי חלימה בתוך חלומותיי מגיל צעיר, תמיד מופתעת ממה שלימדתי ולומדת בעצמי. כותבת מה לימדתי בלילה, אילו דוגמאות נתתי בכדי להסביר את המיסתורין ומארג החלום בתוך החלימה, ואחרי שנים כשהתחלתי ללמד מצאתי את עצמי מדברת את הדוגמאות האלו שניתנו לי בצעירותי בחלום אל התלמידים שלי. 

חציתי וריפאתי קשרים אתגרים ומחסומים בחיי בעזרת החלימה, צעדתי ריפוי של טראומות וכאבים אישיים וקולקטיבים, הרחבתי את מודעותי האישית ואת מודעותי כלפי הקיים סביבי, עברתי בין מסורות החלימה המגוונות מהמזרח למערב.

בגיל 17.5 נסעתי להודו, שם פגשתי בספרים ובמורים, תרגלתי מדיטציות, ויפאסאנה וסוגים שונים של יוגה, ברומן שנמשך 5 שנים ביני לבין מדינות המזרח. מסעות של הרפתקאות, למידה ותרגול אינטנסיבי וקפדני.  בגיל 17.5 מצאתי בהודו ספר של מורה חלימה טיבטי ותרגלתי תרגולי חלימה עתיקים של מסורת הבון דזוגצ'ן, כעבור 18 שנה זכיתי לבסוף ללמוד ממנו ישירות ולהתפתח לעומק בתוך התרגולים של השושלת הזאת שמתרגלת חלימה מעל 16000 שנים.

חציתי בשבילים של חלום, יוגות חלימה מהודו וטיבט, חלימה אבוריג'ינית, מסעות הנשמה בלילה ע"פ הזוהר הקדוש, חלומות במקרא, מסורות חלימה אינדיאניות, אמזוניות וטולטקיות, חלימה במצרים העתיקה, ביוון, באפריקה,ועוד ועוד… חייתי עם רגליים על האדמה ולב בחלימה.

בגיל ההתבגרות התחלתי לעבוד עם צמחי חלימה, הראשון שעבדתי איתו היתה צמח חלימה בשם קאליאה זאכאטצ'י'צ'י, צמח חלימה ממקסיקו, ומאז חקרתי והתנסיתי בצמחי חלימה רבים מרחבי העולם. בכל מקום בו טיילתי התעניינתי בצמחים המקומיים, ובמסורות הרוח והחלימה הקיימות במקום, אספתי צמחים וספרים, ופגשתי מרפאים ומורים שונים . אספתי תפילות, שפות, מערכות סמלים שונות, וגיליתי שוב ושוב שכל המסורות מדברות את אותה אמת בצבעים שונים , שכל האמיתות יוצרות קשת מרהיבה של חכמה שמשקפת את אותו מקור של אור טהור וזך . אני אוהבת לשלב כמה שיותר מסורות , גוונים תפיסות, שפות ,שירים, מקצבים, מיתולוגיות, צמחים, תפישות מציאות וחלום שונות מרחבי העולם, ולהשלים את הלימוד ע"י שזירת הפאזל לכדי זהות רחבה אנושית ואוניברסלית – קוסמית ממש.  בכדי להכיר במנעד הרחב של ההשתקפויות של אותו האחד המקודש שפועם ומתגלה דרך כולנו, דרך חלומותינו.

לעקוב אחרי האור הלבן הזך, אור המקור, האהבה הפועמת בכל מעבר לכל השתקפות , לתור אחרי שורשי הכאב ולהגיש להם חמלה, תשומת לב, מודעות ומרפא עד שיתקלפו בחזרה אל מהותם המאוחדת שהיא מקור החיים המאוחד.  החלימה במהותה יכולה לסייע לנו במסע הזה , מסע שהוא ריקוד בין האישי לקולקטיבי, בין הפרסונלי לא- פרסונלי, בין הזהות המדומה והזמנית שלנו , לזהות האמיתית הנצחית הרחבה , להזכיר לנו את  הטבע האמיתי של הדברים,  ובכך לסייע לנו.

הבנתי שאחת הסיבות שבשבילן אני קיימת היא להחזיר את החלימה למקום הטבעי שלה בתודעה שלנו, בחיים שלנו, ברפואה שלנו בקיום שלנו כבני אדם שצפים על פלנטה מקודשת בין כוכבים מנצנצים בחלל אינסופי …

בכולנו טמון הזרע לחלימה, והמציאות הממשית היא שכולנו חולמים כל הזמן , ושהחלימה מבקשת להתעורר בעוצמה בלבבות שלנו. שעם קצת תשומת לב והתמדה, עם קצת כוונה ורצון להתחבר לטבע שלנו כיצורים אנושיים – כל אחד ואחת יכולים לחלום , ולזכור ולעבוד עם החלימה כחלק מהטבע הבסיסי של מי שאנחנו.

יש לי עוד כל כך הרבה לכתוב ולחלוק. בעשור האחרון התחלתי להוציא את החוצה, בהתחלה טיפין טיפין והיום באדוות הולכות ומתרחבות… 

לשם כך יצרתי מגוון מעגלי למידה מעמיקים ללימודי חלימה בדגש על הכוח המרפא שלה – קורסים חוצי יבשות, מסורות, שפות  וחכמות.

תפריט נגישות